Friday , October 19 2018
Home / Kulture / Bebe Rexha debuton me videoklipin e parë: ‘’I can’t stop drinking about you’’

Bebe Rexha debuton me videoklipin e parë: ‘’I can’t stop drinking about you’’

 

 

 

 

BEQIR SINA, New York

 

 

Bebe Rexha, njëkohësisht është një tjetër këngëtare me origjine shqiptare, e cila tani hyn në top listën e këngëve më të shitura në Britaninë e Madhe dhe SHBA. Ajo është pikërisht vajza e një çifti shqiptar emigruar nga Dibra e Madhe, ndërsa ka lindur në Brooklyn jeton Staten Island  Nju Jork, një ishull i njohur nga shqiptarët si “Ishulli i Dibranëve”.

 

LOS ANGELOS : Këngëtarja shqiptare me origjinë nga Dibra e Madhe e lindur në Brooklyn Nju Jork, që pritet të jetë shqiptarja tjetër, mbas Rita Orës, që do bombardojë skenën ndërkombëtare, të muzikës botërore, teksa është duke lansuar video- klipin e këngës ‘I can’t stop drinking about you’.

Kënga ‘’I can’t stop drinking about you’’ e Bebe Rexha që është lansuar qysh më herët, tani do të vijë edhe e vizuelizuar. Kënga është pritur shumë mirë nga fansat, gjithandej, dhe pritet të ketë sukses shumë të madh, pasi pak a shumë me Beben publiku është i njohur edhe nga bashkëpunimi me Cash Cash ‘Take me home’

   Pop këngëtaria kompozitoria dhe autoria e teksteve të këngëve – Bebe Rexha, shkruajn revistat e gazetat amerikane është më në fund duke debutuar – pra, duke gjetur momentin e saj solo, pas prezantimit të saj në një grupEDM vitin e kaluar.

Kantautorja e famshme shqiptare, Bebe Rexha, është bashkëshkruese e hitit më të ri të Eminem dhe Rihanna, “The Monster”. Ajo kishte planifikuar që këngën “The Monster” ta përfshinte në projektin e saj të ri, mirëpo që në vitin 2012 kur kishte filluar të punonte në të, e ka pasur të qartë se ajo ishte një këngë e krijuar për Eminemin.

Artistja shqiptare, familja e saj ka emigruar nga Dibra e Madhe – në Amerikë, Bebe Rexha, që po pretendon famën në SHBA, këto ditë thuhet se ka lansuar videoklipin e parë, atë të këngës ‘I can’t stop drinking about you’ dhe e ka bëri gati t’a hedh në treg.

Dhe, tani, më në fund ajo vjen me një projekt të vetin dhe po pretendon famën në Hollywood – shkruan Jason Lipshutz, për Billboard.com.

Kënga ‘I can’t stop drinking about you’, e cila ka kohë që ka dalë në versionin audio në Youtube, tani ka edhe videoklipin e saj. Kjo këngë është punuar nga vetë Bebe Rexha ndërsa videoklipi është dhënë premierë në faqen amerikane Billboard.com.

   E njohur për vendin e saj në këngën e fundit,Cash Cash me titull “Take me Home – Më çoni në Shtëpi,24vjeçaria është e gatëshme të hedh e vetëme në treg albumin e saj debutues, me këngën Unë nuk mund të ndal pijen – rreth teje -“I Can’t Stop Drinking About You,”, këngë kjo që u realizua në fillim të këtij viti, nga vetë Bebe Rexha – video muzika e saj zyrtarisht është duke dhënë premieren me të drejtë Billboard.com.

Këngëtaria e muzikës Pop – Bebe Rexha, në videon muzikore -“I Can’t Stop Drinking About You,” shihet e rrethuar nga shishe alkoli bosh dhe jo si shumë herë, ajo të kujton ato momentet pikëlluese – përfundimtare të një romance dashurie të dënuar. Ashtu si kënga vetë, video prezanton Beba Rexha – si një personalitet i mrekullueshëm i muzikës popkohë dhe me impulset e saj më dramatike.

    Për Billboard.com kantautoria shqiptare Bebe Rexha thotë se kënga Unë nuk mund të ndal pijen – rreth teje -“I Can’t Stop Drinking About You,” është në lidhje me atë “fundosjen” e ndjenjave që ju merrni pa të drejtë, në dashuri, pasi zemra juaj është thyer“, thotë Rexha. Doja që kënga ime  jetë një fotografi e bukur e dashurisë që dikush ndjehet në atë moment- Video muzika ime është modeste dhe e papërpunuar, dhe unë u përpoqa për të kapur disa nga ndjenjat epushimit” të zemrës, furtunën e emocioneve që vijnë bashkë me të në këtë rast si kur kemi: “Pak zemërim, frustrimin, trishtimin, pak çmenduri, dhe pak frik të panjohur. Kjo është pasojë e dashurisë që ka shkuar keq…...” thotë ajo.

     Bebe Rexha, njëkohësisht është një tjetër këngëtare me origjine shqiptare, e cila tani hyn në top listën e këngëve më të shitura në Britaninë e Madhe dhe SHBA. Ajo është pikërisht vajza e një çifti shqiptar emigruar nga Dibra e Madhe, ndërsa ka lindur në Brooklyn jeton Staten Island  Nju Jork, një ishull i njohur nga shqiptarët si “Ishulli i Dibranëve”.

Me hitin e saj te suksesshëm në SHBA, vitin e kaluar  “Take Me Home”, Bebe Rexha u vendos direkt e në vendin e pestë të top listës Britanike. Bashkëpunimi i saj me Cash Cash ishte hiti i verës në Europë, pasi qëndroi për disa javë në Billboard Charts në Shtetet e Bashkuara.

Bebe Rexha është kompozitorja e hitit të suksesshëm “Monster” performuar nga Eminem në bashkëpunim me Rihanën. Ajo gjithashtu ka realizuar hite për shume yje amerikane si Selena Gomes etj.

Check Also

Shkencëtarja shqiptare shpërblehet me Çmimin Ndërkombëtar në Neuroshkencë

Edhe për shqiptarët ka shpresë! E kjo shpresë në të shumtën e rasteve vjen nga …

Komentoni

%d bloggers like this: