Friday , October 19 2018
Home / Lajme nga Dibra / Fushata sot Tetovë, Veles, Shkup dhe Dibër

Fushata sot Tetovë, Veles, Shkup dhe Dibër

Fushata sot Tetovë, Veles, Shkup dhe Dibër

Fushata sot Tetovë, Veles, Shkup dhe Dibër

 

Partitë politike dhe kandidatët për president edhe sot vazhdojnë fushatën intensive zgjedhore për zgjedhjet presidenciale.

Kandidati i VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov do të qëndrojë në Veles, Negotinë, Kavadarcë si dhe në Gradsko dhe Rosoman, ku pritet të mbahen mitingje. Kandidati i LSDM-së, Stevo Pendarovski do të qëndrojë në Shutkë, Çair, Butel dhe zonat e tjera të Shkupit.

Kandidati i PDSH-së, Iljaz Halimi do të mbajë tubim promovues në Dibër. Ndërsa BDI me moton “Jo presidentit të njëanshëm” do të zhvillojë takime me qytetarët e Tetovës dhe në zonën përreth. (INA)

Check Also

Trajnim mbi mediat në Dibër

Rreth 50 nxënës nga shkolla e mesme “28 Nëntori” në Dibrë morën pjesë në trajnimin …

Komentoni

%d bloggers like this: