LAJME NGA DIBRA

Këtë vit pritet ardhje masive e bashkatdhetarëve në Dibër

Shoqata e bashkatdhetarëve në vendet perëndimore evropiane dhe SHBA paralajmërojnë ardhjen e masive në vendlindje këtë verë. Ata thonë se pritet këtë verë në Dibër,...

Lajme

Refroma në drejtësi, drafti dërgohet në Kuvend, votohet më 21 korrik

Kuvendi pergatit Projekt Kalendarin dhe fut ne te nismen ligjore per ndryshime ne Kushtetute, ndryshime qe materializojne reformen ne drejtesi. Kuvendi ka pergatitur kalendarin per...
0FansLike

Kronika e Zeze

Shqiptari nga Dibra humb jetën si legjionar francez

Shqiptari nga Dibra humb jetën si legjionar francez January 19th, 2016 Mediat franceze bëjnë të ditur se mes 5 ushtarëve që humbën jetën në Alpet Fanceze...

Opinione

Harta Ruse: Ohri, Shkupi, Dibra….pjesë e Shqipërisë

Harta e mëposhtme është publikuar në rrjetet sociale, ndërsa është shfaqur si hartë e vjetër, e cila sipas publikuesve të fotos është hartë ruse. Përveç...

Rusi, propozon mbajtjen e një “Simposiumi mbi historinë e Dibrës dhe kësaj treve “

Rusi, propozon mbajtjen e një "Simposiumi mbi historinë e Dibrës" dhe kësaj treve “ Beqir SINA New York “Dibranët sot janë zgjuar, dhe me plot të drejtë, kërkojnë të...

Varret janë krenaria dhe dinjiteti i dibranëve – janë pjesë e historisë së Dibrës...

Varret janë krenaria dhe dinjiteti i dibranëve - janë pjesë e historisë së Dibrës - që nuk shitet dhe as blehet me para Beqir SINA...

Varret e Dibrës po ulërijnë

Nga Gjergj Lura Prolog– Epilog Pllaka e varrit u mbyll, dielli i mesditës u zhduk në zymtësin absolute, zhurma e njerëzve që e varrosën filloi të bëhej...

Intrevista

Kastriot Haxhirexha, lideri politik që nuk pranoi denigrimin e UÇK dhe...

Delvina KËRLUKU/KOHA Kastriot Haxhirexha u lindi më 9 maj, 1961 në Dibër. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje. Fakultetin e Mjekësisë në...
URL Counter
Web Tracker